Farming Simulator 2013 - hlavná strana  

   FARMING SIMULATOR - HLAVNÁ STRANAESHOPFOTOGALÉRIAVIDEOGALÉRIA LINKY A ODKAZY O NÁS

   Recenzia hry | Hardwarové nároky | Návod hry | Umelá inteligencia | Zvieratká | Podkovy | Autá | Zádrhely | FS 15 GOLD - Zlatá edícia NOVÉ |
   Facebook skupiny:   Zaujímavosti

Kúpiť online hry

 
PARTNER - Podporili nás

Hosting a doménu venovalo 1Q.sk
www.1Q.sk

Informácie z týchto stránok sme poskytli stránkam Zaujimavosti.net s odkazom na zdroj.

FANSTRÁNKY HRY SPINTIRES

 SPINTIRES offroad simulator

Zaujímavé novinky

 
Návod, ako začať a pochopiť hru
Farming Simulator 2013 je neobyčajná hra, hoci je pokračovaním slávnej jednotky z pred pár rokov, prináša mnoho noviniek a vylepšení, v podstate samostatnú hru, ktorá baví aj teší. Nie však všetkých, pretože mnohých zaskočí fakt, že je v nej nutné rozmýšľať a mať aj trpezlivosť. Na obrábanie celého poľa skrátka trpezlivosť mať musíte a ak nie, najmite si na dokončenie poľa zamestnanca, ktorý to spraví za vás a vy zatiaľ budete mať čas na niečo iné. Keďže je viacero ľudí v zákyse pri hraní hry a prestane ich baviť najmä preto, že skrátka musia rozmýšľať, tu je niekoľko rád pre začatie hrania. Návod na celú hru je hlúposť. Najmä preto, že nejde o klasickú arkádu, či hru na misie, ale o hru, ktorá sa vyvíja podľa vašich individuálnych predstáv. Vy sa rozhodujete, či sa orientujete na ovce, na kravy, na repku olejnú, kukuricu či trávu.

Štart hry
Začiatok hry znamená zrodenie sa v pohľade osoby. Postavičku nevidíte, no prechádzate okolo domu vľavo až do areálu. Mapku si kedykoľvek vyvolajte tlačidlom I na klávesnici. Šípka ste vy. Vaša farma pozostáva z hospodárskej časti a jedného poľa. Tam je už vyzreté žito. Preto je hneď na začiatok dobré nastúpiť do pripraveného kombajnu a pomaly prejsť po poli. Nastupuje sa pomocou E na klávesnici. Kombajnom pokoste celé pole, dbajte na čistotu kosby a aj zbytočné neprechádzanie po stále tom istom mieste. Benzín sa míňa pomaly, no predsa len míňa. Ukazovateľ dole v pravom rohu ukazuje plnosť zásobníka obilím. Ak je plné, odporúčam skočiť do areálu po traktor s vlečkou a priviezť to ku kombajnu. Kombajn pristavte a odopnite rúru O nad vlečkou. Obilie kombajn vyfúka von a ukazovateľ kapacity zásobníka sa zatiaľ vyprázdni. Podobne to funguje aj pri napĺňaní sejačky, nádrží a podobne. Kombajn by mal pokračovať a pokosiť celé pole a s plnou vlečkou potom zájdite cez mesto do niektorej z výkupne obilia. Na mape sú zobrazené ako ikony s trubicou. Postavíte vlečku nad mrežovaný otvor v zemi a tam sa obilie vysype, pričom vám na účte pribudnú prvé peniaze.

Drobné peniaze, ale isté a dlhodobé
Cestou sa zastavte v predajni s ikonou vozíka. Nakúpte niekoľko sliepok, ktoré sa hodia na znášanie vajíčok. Sliepky sa dajú kúpiť na rovnakom mieste ako kombajny. Len je potrebné v ponuke výberu produktov celkom horný prepínač dostať na hospodárske zvieratá. Tam sú na výber ovce, kravy a sliepky. Zvieratá sa vám po zakúpení objavia na farme. Z oviec sa dá získavať vlna, z kráv mlieko, ktoré je možné predávať vždy v blízkych predajniach. Najrýchlejšie drobné peniaze sú zo sliepok. Aj tie sa objavia vo vašom kuríne, kde pred kúpou kikiríkal len samotný kohút. Dojem, že sú tam aj sliepky je klam. Pri kohútovi sliepky pribudnú automaticky, len čo ich kúpite. Vajíčka sa v ich ohrade budú objavovať v rôznom čase a na rôznych miestach. Zbierajte ich tak, že sa k nim len priblížite. Predáte ich potom v meste na mape je to ikona vajíčok, a v reáli je to ikona pri dverách, ku ktorej sa stačí priblížiť. Nič komplikované. Systém hry je postavený jednoducho a predsa rozumne zložito.
 
Ako sa odpichnúť: 
Ako sa odpichnúť: VARIANT A: pôžička
Základ, ako sa odpichnúť a nehýbať sa len vo svete malých peňazí, je mať viac polí. Lenže aby ste mohli mať viac polí, potrebujete viac peňazí a tie sa vám podarí získať napríklad na začiatku trpezlivosťou a správnym hospodárením. Na jednej strane sa dá požičať väčší obnos v banke, a tým máte vystarané, no následne pri každom zisku z predaja plodín bude treba platiť veľkú splátku pôžičky, čo odporúčam nezabúdať. Ak vec neriešite cez pôžičky, ale poctivou prácou nezadlžovania, potom tu je jeden tip:

Ako sa odpichnúť: VARIANT B: prídavné misie
Počas hry sa vám môžu zobrazovať rôzne prídavné misie, napríklad odvezenie nejakej palety, debny a podobne. Prvé misie od vás budú žiadať prídavný zdvihák, respektíve vidlicový nakladač. Tento vidlicový nakladač na slamník, na palety a debny sa dá pritom kúpiť za cenu okolo 1000 dolárov v obchode v kategórií násadok na vozidlá. No pozor, nenamontujete ho na žiaden zo základných traktorov, ktoré máte na farme od začiatku hry. S týmto sa mnohí trápili. Nedá sa to pripojiť stlačením Q, čo bežne funguje a aj keď vystúpite a prídete k veci, nepasuje pripojenie. Riešením je vozidlo na to presne určené, čo je zdvihák s jedným hrubším ramenom a zavalitým telom. Nejde o lacný stroj, žiže je nutné sa postarať o úrodu aspoň z dvoch polí pár krát, aby ste si ho mohli dovoliť.

Nakoniec, dá sa vyriešiť štart hry aj tak, že skombinujete variant A aj B. Požičajte si časť peňazí z banky, kúpte tento stroj, plňte misie, zároveň pracujte na poli, venujte sa plodinám, chovu zvierat, spracúvajte plodiny a nezabudnite splácať úver banke, čím sa ho čo najskôr zbavíte.

   REKLAMA
 
 
   COPYRIGHT

  © Copyright 2012. Všetky práva vyhradené na vlastný textový obsah a vlastné práce. Hosting poskytol a webdizajn zapožičal minimagazín www.1Q.sk. V prípade využívania reklamných služieb môže Google reklama využívať zber dát v Cookies. K tomu je viazané upozornenie o ochrane osobných údajov. Kontakt na autorov webstránok je možný aj cez emailový alias: landredsimulator @ 1q.sk